Његово Преосвештенство Епископ западно – амерички господин Максим, један од најученијих архијереја данашњице, уручио је вредну донацију нашој болници. Наиме, донација вредна преко 200.000,00 динара намењена је Одеску за хемодијализу и Одсеку за хематологију.

Један део донације је уплаћен на донаторски рачун наше болнице, а други део, који се односи на донацију апарата за наведене Одсеке, предат је начелници Службе за унутрашње болести др Татјани Ерић – Брадић и главним сестрама. Купљени су следећи апарати:

• 1 клима уређај;
  • 1 фрижидер;
  • 1 медицинска вага за мерење;
  • 1 ТВ апарат;
  • 2 дефибрилатора.

Захваљујући овако вредној помоћи у знатној мери ћемо побољшати услове за збрињавање наших пацијената.

Уколико му обавезе дозволе, Његово Преосвештенство Епископ западно – амерички господин Максим је изразио жељу да нас у септембру месецу посети. Радујемо се предстојећој посети и времену које долази, јер у њему има људи који својим овоземаљским делима показују да је брига за човека приоритет. У име свих запослених и наших пацијената изражавамо неизмерну захвалност Његовом Преосвештенству за помоћ и подршку.