У оквиру акције каравана хуманости, коју Фондација ”MOZZART” спроводи уз подршку Министарства здравља, планирано је да се 60 клима уређаја донира Општим болницама и Здравственим центрима широм Србије.

Институт за мајку и дете ”др Вукан Чупић”, КБЦ Земун, Здравствени центри у Књажевцу, Неготину и Кладову су у овој акцији добили по 5 инвертер клима уређаја, а исти број клима уређаја је допремљен и у нашу установу.

С обзиром на то да се до краја лета очекује још много дана са тропским темперaтурама, ова донација је драгоцена и веома нас је обрадовала.

”Донација Mozzart фондације нам заиста много значи, а клима уређаји ће бити намењени за породилиште и Одељење гинекологије. Најављују се нови врели таласи током августа месеца, тако да ће ова донација нашим пацијентима олакшати боравак у болници, али и запосленима који о њима брину”, поручио је др Милан Максимовић, помоћник директора за хируршка питања ОБ ”Студеница” Краљево.

Нашим пријатељима из Фондације ”Mozzart” још једном захваљујемо за показану бригу и драгоцену помоћ.